Senici vravím dovidenia, nie zbohom

Autor: Jakub Nedoba | 3.7.2018 o 8:33 | (upravené 3.7.2018 o 9:08) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  520x

Vážení Seničania. Hoci nerád, musím oznámiť následovné. V najbližších dňoch sa vzdám mandátu poslanca Mestského zastupiteľstva v Senici. Taktiež, nebudem kandidovať v senických komunálnych voľbách, ktoré sa uskutočnia tento rok.

Napriek mojej úprimnej snahe sa mi nepodarilo zariadiť si život tak, aby som trávil v Senici viac času. Uplynulé roky som pôsobil najmä v Bratislave a moje tamojšie povinnosti sa ťažko zlučovali s tými v Senici.

V roku 2015 podľahla moja mama ťažkej chorobe. Okrem straty najbližšieho človeka to znamenalo aj stratu rodinného zázemia v našom meste. V súčasnosti je moja najbližšia rodina najpočetnejšie zastúpená práve v hlavnom meste, čo pri mojom rozhodovaní zavážilo najviac.

V Senici by som mal paradoxne jednoduchší a finančne menej náročný život. Nielen pre úspech v politike, kde už mám nejakú značku. Na prelome rokov som zvažoval aj podnikanie v našom meste. Uvedomil som si však, že moje zaradenie sa do každodenného života v Senici by nebol poctivý krok ani voči sebe, ani voči občanom.

Osem rokov som pôsobil ako občiansky aktivista či mestský poslanec. Ďakujem všetkým, ktorí čítali moje blogy, chodili na naše zhromaždenia alebo mi poskytovali podnety pre interpelácie v zastupiteľstve.

Špeciálne ďakujem Pavlovi Kalmanovi. On v roku 2010 po neúspešných primátorských voľbách nezanevrel na mesto. Ba práve naopak, ako pracovne mimoriadne vyťažený človek zorganizoval skupinu aktivistov, ktorá vo svojom voľnom čase dohliadala na každý jeden cent, s ktorým mesto hospodárilo. Veľa som sa od neho naučil a verím, že ak ho zvolíte, bude skvelým primátorom.

Na záver s vierou vyslovujem, že aj po mojom odsťahovaní do Bratislavy si zariadim život tak, aby som sa do Senice pravidelne vracal. Preto hovorím nášmu mestu dovidenia a nie zbohom.

S úctou,

Jakub Nedoba

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Kažimír skončí, kto môže byť minister financií

Ako sa špekuluje nad budúcnosťou ministra financií.

KOMENTÁRE

Kto nastúpi za Smer a čo z toho bude mať Fico

Na kandidáta Smeru netrpezlivo čaká aj Andrej Danko.


Už ste čítali?