Prečo staré konzervy a mladý liberál „derathizujú“ Slovensko? (fotoblog)

Autor: Jakub Nedoba | 23.2.2016 o 10:50 | Karma článku: 8,89 | Prečítané:  1899x

Súčasná vláda za uplynulé štyri roky síce Slovensko veľmi nepozdvihla, ale musí sa jej nechať, že bola podnetná pre tvrdú prácu. A to pre tvrdú prácu všetkých čističov a vymetačov korupcie. 

Strana Smer pred minulými voľbami sľúbila ľuďom istoty a stabilitu. V praxi sme však boli svedkom koncertu korupčných káuz. Bolo ich tak veľa, že by jeden pomaly zabudol.

Preto som sa ja čoby mladý liberál spolu s kamarátmi Ondrejom Dostálom (č. 20) a Ivanom Kuhnom (č. 30) z OKS rozhodol 18. februára vydať na dvojtýždňovú tour po Slovensku, kde budeme korupčné škandály pripomínať priamo na miestach činu. Zároveň sa tieto miesta budeme snažiť vyčistiť, teda „derathizovať“.

*pozn.: Slovo „rathizácia“ je odvodené od priezviska českého politika Davida Ratha, ktorý bol zadržaný políciou pri preberaní úplatku v škatuli od vína. Na Slovensku proces rathizácie predstavuje strana Smer so všetkým „alobalovými“ kauzami. Proces odstraňovania korupcie má preto odborný názov „derathizácia“.

Za päť dní od začatia tour sme už čo to stihli.

Vo štvrtok 18.2. sme zahájili protikorupčnú šnúru v Bratislave derathizáciou Váhostavu. Prečo sme začali touto spoločnosťou snáď ani netreba pripomínať.

 

 

Následne sme sa rozhodli derathizovať priamo centrálu Smeru na Súmračnej ulici ako semenište celej tej mašinérie. Na naše „prekvapenie“ nás už do jednej minúty prišla strážiť a chrániť polícia, ktorá sa tu vraj ocitla náhodne.

Keď nám polícia nedovolila smerácku centrálu derathizovať dôkladne, tak sme sa na toto miesto vrátili o aj v piatok 19.2. a budovu sme označili derathizačnou nálepkou.

Sobotu 20.2. sme zahájili v Trnave, kde sme si nemohli odpustiť derathizáciu futbalovej City Areny. Jej financovanie bolo štedro venované zo štátnych financií oligarchovi Vladimírovi Poórovi.

Z Trnavy sme sa presunuli do Piešťan, a to konkrétne pred Nemocnicu Alexandra Wintera, ktorá bola hlavným dejiskom kauzy predraženého CT. Tento škandál odpálil Pavla Pašku, Renátu Zmajkovičovú či ministerku zdravotníctva Zuzanu Zvolenskú.

Nedeľu 21.2. sme odštartovali v Trenčíne, kde sa najmä Ivanovi Kuhnovi nepozdávalo financovanie železničnej trate z európskych peňazí.

Zavítali sme aj do Prievidze, kde sme nemohli vynechať sídlo Hornonitrianskych baní, hlavného dejiska alobalovej kauzy bývalého smeráckeho poslanca Jánoša.

Včera, v pondelok 22.2. sme zavítali do Martina. Keď sme zbadali bilbord šéfa SNS Andreja Danka, tak sme si zaderathizovali aby sme nevyšli zo cviku. Táto strana počas svojho pôsobenia v prvej Ficovej vláde získala prezývku Slovenská národná straka. Hoc teraz sa tvári, že zbavením sa Slotu získala novú tvár, treba podotknúť, že Danko kryl ešte za bývalého vedenia všetky slotovské zlodejiny.

Počas prepravy cez región Turiec sme sa zastavili na úseku diaľnice, ktorý postavil Širokého firma Váhostav.

V Ružomberku si musel dopriať miniderathizáciu Ondrej Dostál bytového podniku, na ktorého čele smeráčka Dana Sršňová, ktorá žaluje druhých za zdieľanie vlastných výrokov na Facebooku.

Nie je všetkým dňom koniec a nás čaká ešte osem dní poctivej derathizácie Slovenska. O ďalšom priebehu budem samozrejme informovať vo forme článku, ale priebežne nás môžete sledovať aj na Facebooku: https://www.facebook.com/events/677791762361214/.

 

Derathizácii zdar!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Branislava Benčata

Haščák nie je Penta? Nebláznite

Partneri počkali, kým sa boss stiahne potupne.

NAKA zadržala bývalého šéfa polície Lučanského

Zadržali ho po tom, ako prišiel na dohodnutý výsluch.


Už ste čítali?