Výzva senickým poslancom: Zastavte to, prosím!

Autor: Jakub Nedoba | 8.12.2013 o 20:27 | (upravené 9.12.2013 o 12:34) Karma článku: 12,54 | Prečítané:  2274x

Milí Seničania. Hoci sme si mysleli, že spravodlivosť vyhrala, po dvoch rokoch to tu máme zas. Predaj senických akcií Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS). Za takmer štyri roky existencie môjho blogu som napísal len niečo cez 20 článkov, čo naozaj nie je veľa. Píšem len vtedy, keď mám pocit, že väčšina mlčí a ja sa musím ozvať. Avšak o ničom som nepísal tak často ako práve o predaji akcií BVS. A po dvoch rokoch sa musím ozvať opäť - hoci krajský súd v Trnave predaj akcií zrušil (keďže bol porušený zákon), primátor mesta sa snaží akcie predať znova. Už tento štvrtok a opäť veľmi podivne.

Absurdnosť situácie je potrebné ozrejmiť hneď v úvode. Krajský súd v Trnave pôvodný predaj zrušil v máji tohto roka ako nezákonný, avšak mesto Senica sa voči tomuto rozhodnutiu odvolalo na Najvyšší súd. Ten podľa jeho vyjadrení (aj vyjadrenia Mestského úradu v Senici) doteraz nerozhodol a je pôvodný predaj stále v platnosti - akcie stále vlastní Skalica. Teda mesto Senica sa bude vo štvrtok snažiť predať majetok, ktorý ani nevlastní!!!

Ako absurdný je terajší predaj akcií, tak bol aj ten pôvodný z roku 2011. Pôvodný predaj vyvolal vtedy vlnu občianskeho odporu a nezaškodí si zaspomínať na príčinu. Senica predala mestu Skalica akcie BVS za takmer 477 000 eur, hoci ich trhová hodnota bola vyše 10 000 000 eur! Po prerátaní na jednu akciu to sú 2 eurá, oproti nominálnej hodnote vyše 33 eur (trhová bola ešte vyššia). Za dva roky sa však hodnota akcií ešte zvýšila, keď podľa výročnej správy BVS z konca roku 2012 má jedna akcia hodnotu vyše 45 eur!

Týmto padá aj hlavný argument primátora v prospech predaja z roku 2011. Ten tvrdil, že Senica z vlastníctva akcií nič nemala, lebo BVS dovtedy nevyplácala dividendy. To sa zmenilo na konci roku 2012, keď BVS dividendy vyplatila a pomer na senické akcie bol vyše 60 000 eur. Tie však už nedostala Senica, ale nový vlastník akcií - Skalica! To znamená, že Senica, ktorá zápasí s finančnými problémami, mohla tieto financie využiť na opravu chodníkov, či podporu mládežníckeho športu, avšak namiesto toho si nádielku užili Skaličania!

Malá čerešnička, ktorú nemožno nespomenúť: peniaze za pôvodný predaj boli ihneď minuté, keď sa z nich uhradil záväzok voči Technickým službám. Avšak práve Technické služby boli mestom Senica podozrivo predané spoločnosti Nutran Promotions ltd., čo je schránková firma, ktorej majiteľa nikto nepozná!

Milí Seničania, pred dvoma rokmi sme vás burcovali, aby ste prišli na zasadanie Mestkého zastupiteľstva a prejavili svoj nesúhlas. Prišlo vás vtedy okolo 100 ľudí. Pán primátor však váš občiansky záujem veľmi šikovne a skúsene dokázal znechutiť a presunul bod predaja na ďalší týždeň. Je dosť možné, že vašu občiansku aktivitu sa bude snažiť podobným spôsobom podkopať aj tento raz. Buďte preto teraz pripravení .

Vážení poslanci MsZ Senica. Na záver sa prihováram vám. Pred dvoma rokmi sme stáli proti sebe a preto sme možno boli vo vzájomnom nepochopení. Avšak po rozhodnutí krajského súdu v Trnave môžete jasne vidieť, že zámer predať naše akcie nie je s kostolným poriadkom. Pevne verím, že vo štvrtok vypočujete hlas vašich voličov a zastavíte predaj našich akcií BVS, keďže to je najhorší obchod záhorského regiónu všetkých čias

P.S. Podporte výzvu senickým poslancom aj na Facebooku!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Expert na panelové konštrukcie: Výbuch plynu by v súčasných bytovkách vyzeral inak

O bezpečnosti panelákov hovorí Andrej Bartók zo Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.


Už ste čítali?