Ak Pán Boh dá "Nech bože dá"

Autor: Jakub Nedoba | 29.3.2011 o 19:05 | (upravené 29.3.2011 o 20:46) Karma článku: 4,63 | Prečítané:  1431x

Na Slovensku je v ostatnej dobe v móde byť hrdý na svoju vlasť, na svoju domovinu, na svoju rodnú hrudu. Je v móde si švacnúť štátnu vlajku na stenu - takú veľkú čo to dá, je v móde držať sa za srdce pri tónoch štátnej hymny, čo sa nesmie zaobísť bez sĺz v očiach. Je v móde sa strieskať každý víkend - v mene národa. Niet sa čo diviť, že národ, tak hrdý na svoju zvrchovanosť,  bude za svoju identitu bojovať stoj čo stoj.  Niet sa čo čudovať, že tento národ sa búri, keď sa mu siahne na hokej (synonymum pre jeho národnú hrdosť). V ostatných týždňoch srdcom i dušou slovenského hokejového fanúšika lomcovala správa, že sa ktosi opovážil sprzniť hokejové majstrovstvá (manifest našej národnej hrdosti) anglickou (!!!) hymnou. Národne uvedomelí fanúšikovia sa búrili, že táto hymna je zlá - nielen pre anglický jazyk, ale aj preto, že nie je rocková a tak dostatočne nedemonštruje historickú hrmotnosť nášho mnohovekého národa. Fanúšikovia horlia za pravú hymnu slovenské hokeja - Nech bože dá, ktorá by nás náležite reprezentovala pred celým svetom, ktorý by len závistlivo pozeral s otvorenými ústami, ako tu vieme pod Tatrou, Matrou i Fatrou búšiť do bicích.

Avšak, čuduj sa svete, objavili sa aj zradcovia národa, ktorí sa zastrájajú, že majstrovstvá sú medzinárodná súťaž a preto je na mieste, ak je ich hymna nahraná vo svetovom jazyku. Takisto blúznia o tom, že je rozdiel medzi hymnou šampionátu a hymnou reprezentácie. Čiže, podľa nich je normálne, ak má krajina svoju športovú hymnu, ktorá bola zložená pre jej domácich fanúšikov a to v dávnej, či nedávnej minulosti a takisto je normálne, ak sa zloží unikátna hymna pre daný šampionát, ktorá je určená hlavne pre zahraničných fanúšikov. Navyše, šampionát je venovaný určitému roku a neskôr sa na jeho hymnu zabúda (naproti tomu hymna reprezentácie prežije dlhé roky). Avšak zradcovia národa chcú iba pošpiniť suverenitu svojho vlastného národa, keď sa pchajú do ... pozornosti Západu a za to si zaslúžia akurát, aby sme ich my, roduverní, opľuli!

My, národne uvedomelí, vieme, že neexistuje rozdiel medzi hymnou reprezentácie, či hymnou majstrovstiev sveta, lebo oboje reprezentujú našu vlasť, nás národ - hovorme teda o hymne slovenského hokeja ! A niet nad to, keď sú hymny oficiálne, lebo v tom sa my vyžívame. Áno, je nevyhnutné, aby existovala oficiálna hymna slovenského hokeja, ako existuje aj oficiálne štátna hymna ! Zradcovia môžu namietať, že ak by sa jednalo o hymnu slovenského hokeja - tá by musela reprezentovať ... slovenský hokej. Teda, využívala by sa vtedy, keď by hrali len slovenskí hokejisti - teda pri medzinárodných stretnutiach neslobodno, mohla by sa využívať len pri zápasoch v domácich líg (no ja tam hrajú nejakí Čechúni). A keďže slovenská liga vyzerá tak, ako vyzerá, fanúšikovia by si s jej nehodnosťou mohli začať stotožňovať aj hokejovú hymnu a po čase by na ňu zanevreli.

Ale to hovoria zradcovia národa ! My, bratia z rodu Tisového, veríme, že slovenský hokej oficiálnu hymnu potrebuje. Tá by sa naozaj hrávala pred každým zápasom domácej ligy (ako sa hrá štátna hymna pri reprezentačných zápasoch) a ľudia by sa držali za srdce, so slzami v očiach. Avšak, samotná oficiálna hokejová hymna nie je dostatočná pre naše národné cítenie. Ako máme štandardu prezidenta Slovenskej republiky, potrebujeme aj štandardu prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja ! Keď by ten vycestoval do zahraničia, štandarda by pred zväzom nebola vyvesená. A keď by sa doma nachádzal, tak by bola hrdo vztýčená - nech všetci cudzinci vidia. My totiž svojho zväzáckeho prezidenta ľúbime.

 

Jurko, na hrad! (Ak by som mal gule, napíšem Na stráž!)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?